Depilacja laserowa jest jedynym znanym zabiegiem powodującym trwałe usuniecie owłosienia. Metoda polega na niszczeniu przy pomocy światła o określonej długości fali wybarwionego mieszka włosowego. Jest zabiegiem prawie bezbolesnym jednak stopień odczuwania bólu jest uzależniony od indywidualnej wrazliwości na ból. W przypadku wysokiej wrażliwości na ból zabieg wykonuje się po zastosowaniu maści znieczulajacej EMLA. Maść nakłada się na ok. 1-2 godz. przed zabiegiem, po czym dokładnie zmyć. Po kilku zabiegach osiąga się zwykle trwałą redukcję owłosienia rzędu 65-80% a pozostałe włoski są delikatniejsze i cieńsze. Z góry nie można określić ilości wymaganych zabiegów. Zwykle potrzeba 5-8 wizyt w gabinecie w odstępach 3-4 miesięcy, ale jest to sprawa indywidualna. Po każdym zabiegu przez jakiś czas w ogóle nie ma włosów bo wszyskie dojrzałe cebulki zostały zniszczone. Do zabiegu trzeba sie odpowiednio przygotować nie należy włosków wyrywać, ani depilować conajmniej 2 tygonie przed zabiegiem, ale dzień przed wizytą powiniśmy ogolić włosy z regionu z którego będziemy je usuwać. Na tydzień przed zabiegiem nie powiniśmy stosować peelingu. Głównym przeciwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna. Natomiast ciąża jest przeciwwskazaniem zwłaszcza wykonania zabiegu depilacji bikini, także bielactwo, łuszczyca, zażywanie antybiotyków z grupy tetracyklin, stosowanie ziół dziurawca i nagietka oraz preparaty zawierające retinol. Czas trawnia zabiegu jest uzależniony od powierzchni jaka poddawana jest zabiegowi. Zabiegi wykonywane na twarzy trwają kilka minut, zaś większe powierzchnie jak np. łydki czy uda wymagaja więcej czasu. Po zabiegu zwykle wystepują niewielkie zaczerwienienie skóry, które może utrzymać się do kilku dni. Praktycznie każdy może się poddać zabiegowi. Polecamy również usuwanie blizn.
Peeling są to zabiegi złuszczania medycznego polegajace na usunięciu zewnętrznych warstw naskórka a wraz z nimi zbędnych komórek i substancji za pomocą specjalnie dobranych substancji (np. kwas glikolowy, TCA – kwas trójchlorooctowy, kwas migdałowy, yellow peel). Powoduje to odpowiednią przebudowę głębiej położonych elementów skóry właściwej, dając efekt wygładzonej i bardziej sprężystej i rozjaśnionej skóry. Główne wskazania do wykonania tego rodzaju zabiegów to: starzenie sie skóry (słoneczne i fizjologiczne), redukcja drobnych zmarszczek, rozjaśnienie wygładzenie i dotlenienie skóry, odświeżenie, przebarwienia (posłoneczne, hormonalne, pozapalne, plamy barnikowe), powierzchniowe blizny zanikowe, rozstępy, trądzik w trakcie leczenia i likwidowanie jego pozostałości. Pełna kuracja wymaga serii zabiegów (4-6) wykonywanych co 2-4 tygodnie. Większość z peeligów nie przeszkadza w codziennej aktywności zawodowej.
Botox to preparat z oczyszczonej toksyny botulinowej stosowanej od wielu lat w medycynie, nie tylko estetycznej. Wstrzykuje się pod skórę w miejsca gdzie powstaja zmarszczki mimiczne, tj. na czole, między brwiami i wokół oczu gdzie tworzą się tzw. kurze łapki. Odpowiednio podany osłabia on mięśnie odpowiedzialne za marszczenie i fałdowanie się skóry (mięśnie mimiczne na górnej twarzy i mięśnie ruchu na szyji). Kuracji może się poddać każdy bez względu na wiek, ponieważ nie ma ona żadnych skutków ubocznych. BOtox nie tylko usuwa ale i zapobiega tworzeniu się zmarszczek mimicznych. Zabieg trwa 15min, w zależności od ilości leczonych miejsc.Jest on praktycznie bezbolesny – odczuwa sie tylko lekkie ukłucie bardzo cienką igłą. Zaraz po wizycie pacjent może powrócić do normalych zajęć. Efekt działania Botoxu utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Później można zaaplikować kolejne zastrzyki, ponieważ z czasem unieruchomione mięśnie zaczynaja powracać do swoich pierwotnych właściwości. Powtarzając zabieg nie dajemy im szansy na tworzenie nowych zmarszczek.
Lipoliza to ultranowoczesna procedura medycyny estetycznej polegająca na wstrzykiwaniu w modelowane okolice ciała fosfatydylocholiny. Jest to naturalny składnik naszego organizmu-lecytyna, która otrzymywana jest z ziaren soi. Podawana w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych. Po wniknięciu do komórki wywołuje rozpad trójglicerydów. Nastepnie wraz z lipoproteinami jest transportowana do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczu i wydalanie ich z organizmu. Największe efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów z nadmiernym nagromadzeniem tłuszczu, który w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych niemożliwy jest do redukcji. U pacjentów z dużą otyłościa zabieg ten jest nieskuteczny.
Lipoliza najczęściej wykonywana jest na okolicę: podbródka, brody, policzków, brzucha, uda oraz pośladków. Dzięki zastosowanej maści znieczulającej i używaniu bardzo cienkich igiel zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. U większości pacjentów wystarczą 2 zabiegi w okresie 2 tygodni jeden od drugiego. Po wykonaniu zabiegu można zaraz wrócić do pełnej aktywności. Przeciwwskazania do lipolizy to: ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry w miejscach podawania, tarczyca, nadmierna otyłość, padaczka, alergia na jeden ze składników preparatu. Możliwe powikłania po zabiegu: zaczerwienienie skóry, obrzęk, drobne siniaki, uczucie dyskomfortu w miejscu podania, świąd.